PD365

Nové řady radiostanic Hytera DMR

Hytera se sice poslední dobou inovativně vrhá dost do vod TETRA a DMR Trunku, zejména na bázi infrastruktury, nicméně nezapomíná ani na DMR Tier II. Kromě stávajících výrobků je v realizaci nebo v přípravě několik zcela nových řad radiostanic a převaděčů. Modely radiostanic jsou nicméně uvolňovány na trh postupně, aktuálně po jedné jednodušší variantě ze dvou nových řad. Pro oba typy radiostanic platí, že budou dostupné počátkem druhého čtvrtletí 2014 a prozatím jen ve verzi UHF.

Hytera PD60x

Označení v evropském regionu bude PD605. Radiostanice konstrukčně navazuje na kompaktní řadu pro skryté nošení X1 (sdílí s ní např. i konektor příslušenství).

ZÁKLADNÍ PARAMETRY

Hytera_PD6xx_series

Počet kanálů: 32

Počet zón: 3

Hmotnost: 290 g

Rozměry: 119 x 54 x 27 mm

VF výkon: 4 W (UHF) / 5 W (VHF)

Baterie: 1500 mAh (Li-Ion)

Odolnost: IP67, kovové tělo

Dílčí verze: s / bez GPS, s / bez Man down

Předpokládaná cena:  cca. 370 Euro v základní verzi, cca. 430 Euro ve verzi GPS + Man down

Více informací o PD60x

Hytera PD50x

Označení v evropském regionu bude PD505. Touto radiostanicí Hytera evidentně reaguje na levné DMR radiostanice řady Commercial od Motoroly, zejména DP1400. Tomu odpovídá nejen jednodušší konstrukce (nižší IP krytí), ale i výbava (absence GPS modulu a Man down čidla).

ZÁKLADNÍ PARAMETRY

Hytera_PD5xx_series

Počet kanálů: 32

Počet zón: 3

Hmotnost: 260 g

Rozměry: 115 x 54 x 27 mm

VF výkon: 4 W (UHF) / 5 W (VHF)

Baterie: 1500 mAh (Li-Ion)

Odolnost: IP54, plastové tělo

Dílčí verze: pouze základní verze bez GPS a Man down

Předpokládaná cena:  cca. 280 Euro

Více informací o PD50x

Co na nás Hytera ještě chystá?

Jak napovídají oba obrázky modelových řad výše, dočkáme se u řady PD5xx ještě verze s černobílým displejem a kompaktní klávesnicí a u řady PD6xx dvou verzí s barevným displejem a kompaktní a plnohodnotné klávesnice. Označení modelů je ovšem zatím neznámé. Kdo chce tipovat, tak varianty mohou být PD525, PD625, PD685, apod. 🙂

Hytera_New_series Hytera_Handy_series
Ale to ještě není zdaleka všechno…
Na těchto dvou fotografiích (oficiální a neoficiální) je toho ještě více.
Kompaktní all-in-one převaděč Hytera RD62x (se zabudovaným duplexerem, napájecím zdrojem a VF výkonem 25W), není takovým překvapením, neboť jeho dostupnost se sice odhaduje na druhé čtvrtletí 2014, ale informace jsou o něm dostupné již dnes v plné míře.

hytera_rd625_official_photo2 hytera_rd625_panel hytera_rd625_panel_detail hytera_rd625_and_new_unknow_mobile

Následovat bude nová vozidlová radiostanice, již od základu určená pro oddělenou montáž těla transceiveru a zvláštního mikrofonu s displejem. Zatím bez předem známého označení a dostupnosti.

Na finále zcela nová řada ultrakompaktních radiostanic s integrovanými anténami, s označením PD35x a PD36x.

hytera_pd35x_photo hytera_pd36x_photo

Hytera tedy nezahálí a je jistě důstojným soupeřem Motoroly, která se také snaží dávat na trh stále zajímavější modely radiostanic DMR, nehledě na další významné světové výrobce (viz předchozí články).